Tradicionalna humanitarna akcija

Pokloni iz Tivta stižu za štićenike Dječijeg doma Bijela

Akcija “Puna torba Djeda mraza”, koju tradicionalno organizuje Srednja mješovita škola “Mladost”, za ovu godinu je privedena kraju. Slatka korpa iz Tivta za Bijelu polazi danas u deset sati. I ove godine su Tivćani bili izuzetno darežljivi saopštili su organizatori te će prilozima u vidu slatkiša, igračaka, školskog pribora i slično, i ove godine obradovati djecu bez roditeljskog staranja. Poklone su prikupljali posebno ovlašteni učenici SMŠ Mladost, a direktorica te obrazovne ustanove Marija Čučković Vujnović kaže:
Akcija “Puna torba Djeda mraza”, koju tradicionalno organizuje Srednja mješovita škola “Mladost”, za ovu godinu je privedena kraju. Slatka korpa iz Tivta za Bijelu polazi danas u deset sati. I ove godine su Tivćani bili izuzetno darežljivi saopštili su organizatori te će prilozima u vidu slatkiša, igračaka, školskog pribora i slično, i ove godine obradovati djecu bez roditeljskog staranja. Poklone su prikupljali posebno ovlašteni učenici SMŠ Mladost, a direktorica te obrazovne ustanove Marija Čučković Vujnović kaže:


Foto: Dječiji dom "Mladost" Bijela

„Akcija zvanično završava danas a sutra krećemo u deset sati, učenici i nastavnici naše škole. Tamo su nam naši drugari da tako kažem, jer smo već u komunikaciji 49 godina, pripremili program. Učenici su poklone već spakovali a kad nam stigne kombi krećemo za Bijelu“.

Tivatski srednjoškolci svoje drugare nisu zaboravili ni u vrijeme korone. Nisu ih posjećivali ali su poklone slali. Sutra će se, nakon dvije godine, ponovo družiti a imena sponzora zabilježena na poklonima, biće pročitana u toku svečanosti. Akcija je trajala dvadesetak dana kaže Čučković Vujnović:

„Uglavnom su to pokloni u vidu slatkiša, igračaka, školskog pribora, sportske garderobe. Većinom su to djeca starijih razreda osnovne škole, od petog do devetog razreda, i srednjoškolci. Puno se raduju, raduju se i naši učenici, tako da je to obostrano zadovoljstvo. Nadam se da će ova akcija trajati“, zaključila je direktorica SMŠ Mladost.

Organizatori te tradicionalne humanitarne akcije, zahvaljuju svima koji su i ovaj put pokazali spremnost i želju da pomognu onima kojima je pomoć potrebna. I mi se nadamo da će akcija trajati još dugo godina.Komentari

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Povezani članci


Pratite nas i putem iOS i Android aplikacije

Jadran Novi® 2022. All rights reserved. Made By


Adria Management Services