Za plasman se izborilo 9 takmičara

Fenomenalan uspjeh džudista Igala u Dubrovniku

Tokom vikenda, odrzan je 14.dzudo kup „Mokošice“ u Dubrovniku.

Foto; DŽK Igalo

Turnir je okupio oko 300 takmičara, od čega je iz džudo kluba „Igalo“ učestvovalo 14, a od kojih se 9 izborilo za plasman.

U konkurenciji mlađih poletarki, Kalina Dabović je osvojila srebro, u kategoriji do 22kg, dok je Marija Braunović, osvojila srebro u kategoriji +46.

U konkurenciji poletarki, Mihaila Kokot, do -34kg je osvojila zlato.

U konkurenciji mlađih pionira do -42kg, Vuk Andrić je osvojio zlato, dok je Mitar Kokot osvojio bronzu.

U kategoriji do -38kg, Jovan Nikitenko, nakon jednog poraza i tri pobijede u repasažu, osvojio je bronzu, dok je Luka Milosev do -50kg, takođe osvojio bronzu.

U konkurenciji mlađih pinirki, Nikolina Kokot je osvojila zlato do -48kg, dok je Natalija Braunović osvojila bronzu u kategoriji +63kg .

“ Do kraja godine nam je ostalo još jedno takmičenje, u Podgorici, zatim sledi krstka pauza za praznike, pa nastavljamo sa pripremama za 40.Međunarodni džudo kup „Mimoza”, kazao je trener “Igala, Svetozar Mustur.