TITULA ŠAMPIONA ZA KOTORANINA!

Istorijski uspjeh: Kotoranin Vasilije Jakšić šampion Evrope!

Kotorski automobilista Vasilije Jakšić ispisao je istoriju crnogorskog automobilizma današnjom pobjedom u Buzetu. Kotoranin je trijumfovao u posljednjoj trci Prvenstva Evrope u Buzetu u grupi 4 i tako osvojio titulu šampiona u generalnom plasmanu!

Ovo nikada ranije nije pošlo za rukom nijednom sportskom vozaču Crne Gore.

Pobjedom u Buzetu verifikovao je cijelu sezonu i postao prvi šampion Evrope na brdskim trkama u generalnom plasmanu, kao i u svojoj grupi.

Član kotorskog kluba prije završne trke bio je lider u generalnom plasmanu šampionata sa 167 bodova, ispred Austrijanca Karla Šagerla i Italijana Antonina Miljuola koji su imali po 159.

Jakšić je prethodno pobjeđivao u Francuskoj,Portugalu,Španiji,Českoj i Švajcarskoj.