Eurokup

Jadran izgubio od Šapca i ostao bez osmine finala

Novljanima je za prolazak u osminu finala bila potrebna pobjeda od dva gola razlike, ali to nisu uspjeli da ostvare.

Jadran je u podređenom položaju bio u prvoj četvrtini koju su Šapčani dobili 3:0. Novski tim izgubio je i drugi period rezultatom 3:2 i na poluvremenu gubio 6:2.

Uspio je Jadran da u trećem periodu barem malo smanji zaostatk, pa je pred odlučujući kvartal bilo 7:4 u korist Šabca

Ništa značajnije se nije promijenilo u poslednjem kvartalu u kome je Šabac rutinski odigrao i stigao do trijumfa.

Najbolji u timu Jadrana bili su Danilo Radović i Zizudin Radživon sa po dva pogotka, dok je Džejk Muskat postigao jedan.