Evropsko prvenstvo

Mađarska nadigrala Crnu Goru, ništa od polufinala EP!

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Splitu od Mađarske 11:8

Za izabranike Vladimira Gojkovića kobne su bile prva i poslednja četvrtina koju je rival odigrao mnogo bolje.

Mađari su bili bolji rival u prvoj četvrtini i taj period su dobili 3:1.

Uspjela je naša selekcija da se vrati u igru u drugom periodu i dobije taj dio igre 3:2, pa je rezultat na poluvremenu bio 5:4 u korist Mađarske.

Dugo u trećoj četvrtini nije bilo golova, a onda su Mađari pogodili za 6:4. Ipak, golom Averke u finišu smo se vratili i smanjili na 6:5. Uspjela je Mađarska na 13 sekundi do kraja tog perioda da postigne gol ua 7:5 što je i bio rezultat tog kvartala.

Već u prva dva minuta poslednje četvrtine Mađaru su postigli dva gola i otišli na 9:5. Uspjela je naša selekcija da se vrati i smanji na 9:7, ali su Mađari imali odgovor i sugurnom igrom stigli do konačne pobjede 11:8.

Mađari će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Španija – Grčka.