• Početak
  • Vijesti
  • Sport
  • Mihailo Pušara kadetski prvak Crne Gore do 14 godina, bronza za Antoniju Radović

Prateći dešavanja sa Cetinja gdje je učestvovalo preko 180 mladih takmičara, jako sam ponosan na rezultate naših mladih članova iz Šahovskog kluba „Herceg Novi 1949“.

„Vunderkind“ iz Zelenike, četrnaestogodišnji Mihailo Pušara sa 7 i po osvojenih poena postao je zvanično novi kadetski prvak Crne Gore do 14 godina.

Još jedan talenat iz naše škole ostvario je veliki uspjeh, a u pitanju je Antonija Radović.

279556939 5107261159297089 6505139119858380093 n

Antonija je u grupi igračica do 10 godina ostvarila 5 i po poena i osvojila treće mjesto odnosno bronzanu medalju.

Interesantno je da je talentovanoj Antoniji ovo drugi turnir od samog početka igranja ove magične igre kod našeg cijenjenog Vukomana Cerovića.

Na prvom turniru u Budvi osvojila je prvo mjesto i maksimalan učinak, dok je na drugom u nešto jačoj konkurenciji osvojila treće mjesto.

Dobre uspjehe od ostalih članova našeg kluba ostvarili su i Boris Jusupov koji je osvojio 5 i po poena i 8.mjesto, Kostiuchenkov Maksim osvojio je 6 poena i 6.mjesto, Jovan Mirković 4 poena i 20.mjesto, Artem Borisov 3 poena i 33.mjesto i Balša Ilić 1 poen i 34.mjesto.