Sjajan uspjeh

Tri bronze i jedno srebro za džudiste „Igala“ u Rožajima

Tokom vikenda odrzan je 29.Međunarodni džudo turnir „Rožaje 2022“ , u organizaciji dzudo kluba „Ibar“ iz Rozaja.

Turniru je prisustvovalo oko 400 takmičara iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije, Albanije, Kosova i Sjeverne Makedonije.

Takmičari džudo kluba Igalo su na ovom turniru osvojili 4 medalje, odnosno, tri bronzane i jednu srebrnu medalju uz pratnju trenera Katarine Mustur.

U konkurenciji mlađih poletaraca, do 22kg, Petar Huter je uz tri pobijede i jedan poraz osvojio bronzanu medalju. U konkurenciji poletarki, Mihaila Kokot je osvojila treće mjesto. U konkurenciji uzrasta U12 Mitar Kokot je osvojio srebro, dok je Vuk Andrić bio treći.

„Hvala organizatorima na gostoprimstvu, a mi se spremamo već naredni vikend da učestvujemo na 2.Memorijalnom džudo kupu „Miloš Ostojić“ u Sarajevu“, kazala je Katarina Mustur u saopštenju džudo kluba „Igalo“.