Tokom vikenda, zlato, srebro i dvije bronze za džudiste Igala

U Subotu džudisti su nastupili na Memorijalnom turniru „Miloš Mrdić“ u Trebinju, na kojem je učestvovalo oko 450 takmičara, između ostalih, iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore i Bugarske.

U konkurenciji poletarki, u kategoriji do 31kg, Mihaila Kokot osvojila je bronzu, kao i njena sestra Nikolina u konkurenciji mlađih pionirki do 40kg.

Uz pratnju trenera Katarine Mustur, džudisti su nastavili borbe u nedelju, na turniru XIII „Mladost Open 2022“ u Podgorici . U konkurenciji mlađih pionirki, Nikolina Kokot je osvojila zlatnu medalju, dok je Nikolina Andrić u konkurenciji kadetkinja do 57kg osvojila srebrnu.

– Uvijek može bolje. Ovo nije bio „naš“ vikend ali ne treba izostaviti činjenicu da je situacija sa Koronom, uticala na sve, kazala je Katarina Mustur.

Džudisti će naredni otići na turnir u Sarajevo, a nakon toga nastaviti pripreme za 39. Međunarodni dzudo kup, „Mimoza“ koji će se održati 19. marta u Sportskom centru Igalo.